English
русский
Українська

Currency

Włochy uniknęły katastrofy w najbardziej dramatycznym meczu Euro 2024, zdobywając bramkę w 98. minucie. Wideo

Włochy ograły Chorwację

Reprezentacja Włoch w piłce nożnej w dramatycznym stylu awansowała do fazy play-off Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. "Azzurri" w trzeciej kolejce grupy B spotkali się z Chorwatami, których satysfakcjonowało tylko zwycięstwo, a remis udało im się wywalczyć w ostatniej minucie meczu - 1:1.

W pierwszej połowie drużyny wymieniały się niesamowitymi interwencjami bramkarzy, ale nie udało im się zdobyć ani jednego gola. Główne wydarzenia w meczu rozegrały się po przerwie.

W 54. minucie lider i kapitan Chorwacji Luka Modric spudłował z rzutu karnego. Gracz Realu Madryt strzelił w dolny róg, ale bramkarz Gianluigi Donnarumma uratował piłkę.

Jednak zaledwie 40 sekund później chorwacki weteran zdołał wyprzedzić obrońców po tym, jak Donnarumma wyciągnął strzał chorwackiego napastnika Ante Budimira - 1-0.

Później inicjatywę całkowicie przejęli Włosi. Podopieczni trenera Luciano Spallettiego przez 40 minut bili mur przed polem karnym przeciwnika i gdy wydawało się, że mistrzowie poniosą porażkę, wyrównali. Napastnik Mattia Zaccagni zdobył bramkę wspaniałym strzałem z pola karnego - 1:1.

Tym samym Schiadra Azzurra w ostatniej chwili zgarnęła drugie miejsce i zakwalifikowała się do playoffów, w których 29 czerwca zagra ze Szwajcarią. Chorwacja tylko teoretycznie może awansować do 1/8 finału, ale na 99% nie wystarczą jej do tego dwa punkty.

Euro 2024. 3. runda

Grupa B

Lipsk, stadion Red Bull Arena

Sędzia główny: Danny McKeeley (Holandia), sędzia VAR: Rob Dipperink (Holandia)

Chorwacja - Włochy - 1: 1

Gole: Modric, 55 - Zaccagni, 90+8

W 54. minucie Modric spudłował z rzutu karnego (bramkarz)

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

Chevrolet Bolt

Kiedy pojawi się niedrogi rywal Chevroleta Nissan Leaf: model jest prawie gotowy