Українська

Currency

"W kontakcie, po podaniu piętą". Włochy zdobyły jedną z najpiękniejszych bramek roku w Lidze Narodów przeciwko Francji. Wideo

Mecz odbył się na Stade de Paris

Obrońca reprezentacji Włoch Federico Dimarco strzelił fenomenalnego gola w 1. kolejce Ligi Narodów w dywizji A. 26-latek wyrównał stan meczu z Francją.

W 30. minucie Włosi przegrywali 0:1, ale zdołali rozegrać świetną kombinacyjną akcję. Sandro Tonali piętą posłał podanie w pole karne, a zawodnik Interu dotknął okrągłej piłki do siatki.

W drugiej połowie Fratesi i Raspadori ustalili końcowy wynik na 3-1. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Włochów nad Francuzami od 70 lat. Ostatni raz Azzurri wygrali we Francji w 1954 roku.

''W kontakcie, po podaniu piętą''. Włochy zdobyły jedną z najpiękniejszych bramek roku w Lidze Narodów przeciwko Francji. Wideo

Sam Dimarko, komentując ten sukces w wywiadzie dla RAI Sport, przyznał, że to zwycięstwo było potrzebne, aby podnieść morale reprezentacji, zwłaszcza po Euro 2024.

Przypominamy, że na Mistrzostwach Europy rozgrywanych tego lata w Niemczech, reprezentacja Włoch sensacyjnie odpadła na etapie 1/8 finału. Podopieczni Luciano Spallettiego przegrali ze Szwajcarią po raz pierwszy od 1994 roku (0:2).

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!