Islandia ustanowiła historyczny anty-rekord w meczu z Ukrainą w finale Euro playoff

Islandia przegrała finał Euro po raz drugi z rzędu

Reprezentacja Islandii w piłce nożnej stała się pierwszą drużyną w historii kwalifikacji do Mistrzostw Europy, która przegrała dwa finały play-off z rzędu. Co niewiarygodne, Wikingowie zostali pokonani takim samym wynikiem 1-2 w ostatnich minutach, otwierając wynik w tych meczach.

Dzień wcześniej drużyna z północy przegrała z Ukrainą we Wrocławiu. Pierwsi gola zdobyli Islandczycy, a precyzyjnym strzałem popisał się ich lider Albert Gudmundsson. W drugiej połowie goście jednak dwukrotnie wyrównali - najpierw wyrównał pomocnik Girony Viktor Tsyhankov, a w 84. minucie skrzydłowy Chelsea Mykhailo Mudryk wyprowadził Ukrainę na prowadzenie w Euro 2024.

Porażka Islandczyków w eliminacjach do mistrzostw 2020 była jeszcze bardziej szokująca. W półfinale pokonali Rumunię, a następnie udali się do Budapesztu, by zmierzyć się z Węgrami.

Już w 11. minucie napastnik gości Gylfi Sigurdsson zaszokował Węgrów i ich kibiców celnym strzałem. Wynik 1:0 utrzymywał się do samego końca, kiedy to gospodarze odwrócili losy spotkania, strzelając dwa gole w ciągu czterech minut, a decydującą bramkę zdobywając w doliczonym czasie gry.

Tym samym Islandia ustanowiła antyrekord rozgrywek, który trudno będzie pobić przy takim samym rozwoju wydarzeń w meczach.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale OBOZ.UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Zupa grzybowa

Jak zrobić klarowną zupę z mięsem: przepis z sezonowymi warzywami

Lato to idealny czas na przygotowanie tego dania
Zapomnij o sztucznych rzęsach: wskazówki dotyczące naturalnego przedłużania rzęs

Nie trzeć oczu, ponieważ może to prowadzić do wypadania rzęs.
Święty Ogień zstąpił na Jerozolimę: jak do tego doszło. Zdjęcie

Cud tradycyjnie miał miejsce w miejscu, w którym Jezus Chrystus został pochowany