Currency

Po raz pierwszy! Dwa historyczne wydarzenia miały miejsce w jednym meczu na Euro 2024. Wideo

Mecz odbył się w Dortmundzie

Reprezentacja Gruzji w piłce nożnej zdobyła pierwszego gola w historii Mistrzostw Europy. W meczu 1. kolejki fazy grupowej Euro 2024 gruziński napastnik Giorgi Mikautadze trafił do bramki reprezentacji Turcji.

23-letni napastnik Ajaxu, który gra na wypożyczeniu w Metz, wyrównał w 32. minucie meczu po podaniu od Giorgiego Kochorashviliego.

W ubiegłym sezonie Mikautadze strzelił 13 goli i zanotował 4 asysty w 20 meczach ligi francuskiej w Metz.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Turcji. Arda Güler wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 65. minucie. W ostatnich minutach Gruzini szturmowali turecką bramkę, przegapili kontratak, a Kerem Aktürkoglu strzelił do pustej siatki.

Warto zaznaczyć, że reprezentacja Turcji po raz pierwszy w historii wygrała mecz otwarcia Mistrzostw Europy.

Turcja - Gruzja 3: 1 (1: 1, 2: 0)

Gole: 1: 0 - 25 Müldür, 1: 1 - 32 Mikautadze, 2: 1 - 65 Güler, 3: 1 - 90 +7 Aktürkoglu.

Turcja - Günok, Müldür (Çelik, 85), Bardakci, Akaydin, Ayhan (Demiral, 79), Kadioğlu, Çalhanoglu (Özcan, 90), Kökçü, Güler (Yazıcı, 79), Yılmaz, Y5di.

Gruzja - Mamardashvili, Kakabadze, Kashia, Kverkvelia (Zivzivadze, 85), Dvali, Tsitaishvili (Lochoshvili, 74), Kochorashvili, Chakvetadze (Davitashvili, 73), Mekvabishvili (Altunashvili, Mitz. 89).

Przestrogi: Bardakdzhi (35), Kverkvelia (56), Chalkhanoglu (89).

Jak donosi OBOZ.UA, kibice zgromadzeni na stadionie Signal Iduna Park urządzili masową awanturę przed meczem Turcja - Gruzja. Kibiców nie powstrzymała nawet ulewa, która nawiedziła Dortmund.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Najpotężniejsze samochody na świecie: 10 najlepszych modeli