English
русский
Українська

Trending:

Po raz pierwszy od 2018 roku: główny faworyt mistrzostw świata w hokeju pozostał bez medali. Wideo

Kanada przegrała mecz o brązowy medal

Reprezentacja Kanady w hokeju na lodzie, która była uważana za głównego faworyta do wygrania Mistrzostw Świata 2024, które zakończyły się dzień wcześniej w Czechach, pozostała bez medali. Po raz pierwszy w ostatnich sześciu edycjach mistrzostw Amerykanie z Północy zajęli dopiero czwarte miejsce w turnieju.

Stało się to jasne po tym, jak Kanadyjczycy przegrali ze Szwecją w meczu o trzecie miejsce. Mecz był bardzo intrygujący. W pierwszych dwóch tercjach rywale wymieniali się bramkami i w decydującą fazę meczu o brązowy medal weszli przy wyniku remisowym 1-1.

Na początku trzeciej tercji kanadyjska drużyna, która wygrała Mistrzostwa Świata 2023, objęła prowadzenie. Nie przeszkodziło to Szwedom, którzy w ciągu czterech minut zdobyli dwa gole.

Kanada próbowała uratować mecz zdejmując bramkarza, ale na pięć sekund przed końcową syreną wpadli na bramkę do pustej siatki - 4:2. Tym samym Maple Leafs pozostali bez żadnych nagród. Przed rozpoczęciem turnieju kurs na ich końcowe zwycięstwo na mundialu wynosił 3,75. Za nimi plasowały się Stany Zjednoczone (4,00) i Szwecja (4,50).

Mistrzostwa wygrali Czesi, którzy w finale pokonali Szwajcarię 2:0, co jest bardzo intrygujące.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie 2024 w Czechach ustanowiono historyczny rekord.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale OBOZ.UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!