Po raz pierwszy w historii. Podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie ustanowiono imponujący rekord

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie odbędą się w Czechach

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2024, które odbyły się w czeskiej Pradze i Ostrawie w dniach 10-26 maja, stały się najliczniej obsadzonym turniejem w historii. Według oficjalnego konta na Instagramie głównej areny turnieju, rekord został ustanowiony przed terminem.

Po meczach półfinałowych frekwencja na Mistrzostwach Świata wyniosła 765 385 widzów (średnio 12 345 na mecz). O2 Arena w Pradze może pomieścić 17 413 widzów, a Ostrava Arena 9 109.

Stolica Czech będzie gospodarzem decydujących meczów. W finale gospodarze zagrają z reprezentacją Szwajcarii, która pokonała aktualnych mistrzów, Kanadyjczyków, dopiero w serii pomeczowych rzutów karnych.

Poprzedni rekord frekwencji na Mistrzostwach Świata został ustanowiony w 2015 roku. Turniej również odbył się w Czechach. W sumie 741 690 widzów uczestniczyło w meczach w Pradze (pojemność areny wynosiła 17 383) i Ostrawie (8 812).

Reprezentacje Rosji (w 2015 roku zajęła 2. miejsce) i Białorusi (w 2015 roku została wyeliminowana w 1/4 finału) nie biorą udziału w obecnym turnieju.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Dlaczego trójkątne szklane butelki były produkowane w ZSRR: były przeznaczone tylko dla jednego produktu

Ta forma opakowania chroniła ludzi przed naprawdę wielkim niebezpieczeństwem.
Wolny od szkodliwych substancji: jak zrobić kajal do oczu w domu