Po raz pierwszy w historii. W piłkarskich mistrzostwach Niemiec doszło do wydarzenia, na które czekano od 120 lat. Wideo

Mecz odbył się w Leverkusen

Założony w 1904 roku Bayer Leverkusen po raz pierwszy w historii zdobył mistrzostwo niemieckiej Bundesligi. W 29. kolejce podopieczni Xabiego Alonso pokonali na własnym stadionie Werder Brema 5:0.

Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie. Jonas Hofmann został powalony w polu karnym. Początkowo arbiter nie dopatrzył się przewinienia, ale po wskazówce asystentów VAR i obejrzeniu powtórki wideo zmienił decyzję i przyznał rzut karny. Rzut karny z 11 metrów został wyraźnie zamieniony przez Boniface'a.

W drugiej połowie Bayer strzelił cztery gole, rozwiewając wszelkie wątpliwości co do zwycięzcy.

Trzeci gol, zdobyty przez Wirtza, był szczególnie piękny.

Po strzeleniu czwartego gola mecz prawie się załamał, ponieważ podekscytowani kibice wbiegli na boisko wcześniej, aby świętować mistrzostwo.

Sytuacja powtórzyła się po 5. golu, gdy do końca regulaminowego czasu gry pozostała 1 minuta. Sędzia nie kusił losu i od razu zagwizdał końcowy gwizdek.

Tym samym ekipa z Leverkusen zdobyła 79 punktów i na 5 kolejek przed końcem stała się nieosiągalna dla najbliższego rywala, Bayernu Monachium.

Bayer Leverkusen od 120 lat nigdy nie wygrał niemieckiej elitarnej ligi piłkarskiej. Klub był pięciokrotnie srebrnym medalistą Bundesligi, co jest krajowym rekordem. Raz w swojej historii klub wygrał Puchar UEFA i Puchar Krajowy.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

Tajemnica śmierci Beethovena rozwiązana: rzeczywiście został otruty ołowiem, ale nie dlatego zmarł

Uważano, że niemiecki kompozytor został zabity przez ołów, ale naukowcy powiedzieli, co naprawdę się stało
Sukces w pracy lub stres: horoskop dla wszystkich znaków zodiaku do końca miesiąca

Byk stanie w obliczu nieprzewidzianych wydatków, a Lew będzie miał szczęście w miłości