English
русский
Українська

Trending:

Po raz pierwszy od 5 lat. Ukraińska drużyna biathlonowa ma mocny wyścig na Mistrzostwach Świata

Etap odbywa się w Szwajcarii

Ukraińska drużyna biathlonowa w składzie Iryna Petrenko, Anastazja Merkuszyna, Julia Dżyma i Chrystyna Dmytrenko dobrze spisała się w masowym starcie na 3. etapie Pucharu Świata w Lenzerheid w Szwajcarii. Po raz pierwszy od 5 lat nasza drużyna była reprezentowana w tej dyscyplinie przez cztery zawodniczki.

Nasi rodacy świetnie rozpoczęli wyścig. Na pierwszych dwóch liniach strzelań zarówno Petrenko, jak i Dmytrenko pokazali doskonałe strzelanie, ale ich niska prędkość nie pozwoliła Ukraińcom awansować powyżej 15. miejsca. Jima spudłował raz i przyjechał na metę z minutą zapasu. Merkushyna zawiodła w strzelaniu (po jednym chybieniu na każdej linii).

Biathlonistki ukraińskiej reprezentacji spisały się znacznie gorzej w rack'u. Dwa trafienia w "mleko" od Khrystyny i jedno od Iry rozwiały wszelkie wątpliwości co do ostatecznego wysokiego miejsca naszych biathlonistek.

Dzięki doskonałej szybkości Dżyma była w stanie wspiąć się do środka peletonu, ale niecelny strzał w drugi słupek nie pozwolił Kijowiance wejść do pierwszej 10. W rezultacie Julia zajęła 16. miejsce.

Petrenko była 22. Dmytrenko dwukrotnie spudłowała na każdym ze stojaków i zajęła 25. miejsce. Przedostatnia (29.) była Merkuszyna (6 niezamkniętych celów).

Zwycięstwo odniosła Francuzka Justine Breza-Boucher, która w Lenzerheide zaliczyła złotego hat-tricka. Drugie i trzecie miejsce zajęły siostry Elvira i Hannah Eberg ze Szwecji.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, na 3. etapie Pucharu Świata norweski mistrz Europy w biathlonie Endre Stremseim znalazł się w ciekawej sytuacji. Jeden z liderów norweskiej drużyny biathlonowej upuścił magazynek podczas strzelania.

Dzień wcześniej, w passepartout kobiet, dwie ukraińskie biathlonistki uplasowały się w czołowej dwunastce: Anastazja Merkuszyna zajęła 10. miejsce, a Iryna Petrenko uplasowała się na 12. pozycji.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!