Mecz Favbet Superligi ustanowił nowy rekord wyników sezonu: kto jest jego autorem

Agafonov zdobył 41 punktów pod koszem BIPA

Czerkasy Monkeys odniosły pewne zwycięstwo 81-64 nad BIPA w stołecznym meczu sezonu zasadniczego Favbet Superligi. Jednocześnie lider Małp, Andrij Agafonow, pobił snajperski rekord tego sezonu, który wynosi obecnie 41 punktów na mecz.

Jako pierwsi na niewielkie prowadzenie wyszli Czerkasy Monkeys, którzy w połowie pierwszej kwarty prowadzili 7:0, a w drugiej 14:7. Jednak BIPA spokojnie odrobiła straty, a dzięki mocnemu początkowi drugiej kwarty Odessa objęła prowadzenie +10. Teraz "Małpy" zaczęły odrabiać straty, głównie za sprawą Andrija Agafonowa, który w pierwszej połowie zdobył 22 punkty, do których dołożył 5 zbiórek i 4 asysty. W efekcie to zespół z Czerkasów schodził na przerwę z prowadzeniem +5.

W drugiej połowie gra nie uległa zmianie, poza tym, że BIPA zaczęła gorzej realizować swoje szanse, a Agafonov nadal prowadził swój zespół do przodu i przed ostatnią kwartą Czerkasy wygrywały już 15 punktami.

W ostatniej kwarcie walka nie wyszła i cała intryga polegała na tym, czy Agafonow będzie w stanie pobić rekord punktowy sezonu Superligi ustanowiony dzień wcześniej przez Brantleya Bynuma - 40 punktów przeciwko Małpom. I liderowi Małp z Czerkasów się to udało - 41 punktów, do których dołożył 8 zbiórek i 7 asyst.

"Dzięki dwóm zwycięstwom w trzech meczach w Kijowie, Małpy Czerkasy są teraz na trzecim miejscu w tabeli, podczas gdy BIPA ma 5 zwycięstw w 15 meczach. Mistrzostwa będą kontynuowane dla obu drużyn w styczniu.