Currency

Euro 2024. Portugalia odniosła dramatyczne zwycięstwo w ostatnich sekundach. Wideo

Mecz zakończył się wynikiem 2:1

Piłkarska reprezentacja Portugalii pokonała Czechy w 1. kolejce Mistrzostw Europy 2024. Mecz na Red Bull Arena w Lipsku zakończył się wynikiem 2-1.

Faworyci uzyskali przewagę w grze od pierwszych minut, za każdym razem przeprowadzając ataki na bramkę Stanka. Ronaldo i spółka dominowali na boisku, ale niespodziewanie pierwsi stracili bramkę. W 62. minucie wynik otworzył Łukasz Provod.

Sensacyjny wynik utrzymał się przez 7 minut, kiedy Robin Granac skierował piłkę do własnej siatki.

Podopieczni Roberto Martineza, zainspirowani sukcesem, przypuścili prawdziwy szturm i najpierw zdobyli bramkę z rzutu wolnego, a w ostatnich sekundach zgodnie z przepisami.

Portugalia - Czechy 2: 1 (0: 0, 2: 1)

Gole: 0:1 - 62 Provid, 1:1 - 69, karny Granaca, 2:1 - 90+2 Francisco Conceição.

Portugalia - Diogo Costa, Diogo Dalot (Inácio, 63), Pepe, Ruben Dias, Mendes (Neto, 90), João Cancelo (Semedo, 90), Bruno Fernandes, Vitinha (Francisco Conceição, 90), Bernardo Diogo Jota, 63), Ronaldo.

Czechy - Stanek, Zoufal, Granáč, Holes (Hory, 90), Krejčí, Doudera, Provid (Barak, 79), Souček, Schultz (Ševčík, 79), Šik (Hytil, 61), Kuhta (Lingr, 60).

Ostrzeżenia: Raphael Leau (39), Schick (57), Francisco Consesau (90+3).

W innym meczu grupy F Turcja pokonała Gruzję.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

Najpotężniejsze samochody na świecie: 10 najlepszych modeli