Anglia i Włochy zagrali na korzyść Ukrainie w eliminacjach Euro 2024. Wideo

Anglia i Włochy
Anglia zagrała z Włochami

Reprezentacja Anglii w piłce nożnej pokonała Włochy w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 na legendarnym stadionie Wembley. Mecz pomiędzy naszymi głównymi rywalami w grupie C zakończył się wynikiem 3-1.

W 15. minucie meczu Gianluca Scamacca otworzył wynik po podaniu od Giovanniego DiLorenzo.

To tylko rozwścieczyło gospodarzy, którzy wyrównali w 32. minucie. Di Lorenzo, bohater poprzedniego odcinka, uderzył w nogi przeciwnika w polu karnym i sędzia, z pomocą VAR, przyznał rzut karny. Kane wykorzystał rzut karny.

W 57. minucie Marcus Rashford wyprowadził Anglików na prowadzenie. Napastnik Manchesteru United pokazał doskonałą technikę indywidualną, nie pozostawiając Gianluigiemu Donnarummie żadnych szans.

Kane zakończył mecz w 77. minucie, zdobywając dublet.

Biorąc pod uwagę mecz na Malcie, gdzie podopieczni Serhija Rebrowa zdobyli trzy punkty przeciwko miejscowej drużynie narodowej, wynik ten grał na korzyść Ukraińców. Anglia nadal prowadzi w grupie C. Włochy straciły trzy punkty i spadły na 3. miejsce z 10 punktami. Ukraina jest druga z 13 punktami.

Należy zauważyć, że reprezentacja Ukrainy przegrała swoje mecze z Anglią i Włochami. 1. kolejka 26 marca w Londynie zakończyła się wynikiem 2-0, a 6. kolejka na stadionie San Siro w Mediolanie 12 września - 2-1.

Podopieczni Rebrowa rozegrają swój ostatni i decydujący mecz w eliminacjach Euro 2024 20 listopada przeciwko Włochom.

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!