Piłkarz Dynama strzela gola w 56 sekund, ustanawiając rekord. Wideo

Pomocnik Biało-Niebieskich strzelił gola w meczu kwalifikacyjnym do Euro 2024

Luksemburski pomocnik Gerson Rodrigues, którego prawa należą do Dynama Kijów, ustanowił historyczny rekord dla swojej drużyny narodowej. 28-letni piłkarz, który gra na wypożyczeniu w tureckim Sivassporze, strzelił gola przeciwko Islandii, plasując się na szczycie listy strzelców Wielkiego Księstwa.

Rodrigues pojawił się na boisku w drugiej połowie i 56 sekund później celebrował swojego gola. W 46. minucie, w wyniku szybkiej trójkowej akcji, Gerson otrzymał piłkę na skraju pola karnego i nie pozostawił bramkarzowi żadnych szans.

Był to 17. gol Rodriguesa dla reprezentacji Luksemburga. Tym samym pobił rekord Leona Marta, który wynosił 77 lat.

Mecz 7. rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 zakończył się remisem 1-1. Należy zauważyć, że Rodrigues mógł wyrwać zwycięstwo swojej drużynie w ostatnich sekundach, ale nie udało mu się strzelić gola do pustej siatki.