Zagrożenie życia: sprint mężczyzn na 4. etapie biathlonowego Pucharu Świata. Wyniki Ukraińców

Doll wygrywa sprint w Oberhofie

Czwarty etap biathlonowego Pucharu Świata rozpoczyna się w niemieckim Oberhofie i napotkał on spore problemy. Z powodu ciepłej pogody i deszczu trasa okazała się niebezpieczna dla życia zawodników, o czym przed sprintem mężczyzn mówił Norweg Johannes Tinnes Bøgh.

Warunki klimatyczne znacząco wpłynęły na przebieg 10-kilometrowego biegu. Niewielu sportowcom udało się minąć linie ognia bez chybienia strzału.

4. etap Pucharu Świata rozpoczął się w Oberhofie
Benedikt Doll

Wśród szczęśliwców nie było Ukraińców. Najlepszym z naszych rodaków był 20-letni Witalij Mandzin, który zajął 31. miejsce. W przeddzień startu w Oberhofie mieszkaniec Tarnopola przyznał, że nigdy nie doświadczył tego, co dzieje się na zawodach w Niemczech.

Trudne warunki pogodowe w Oberhofie

Zwycięzcą sprintu został Niemiec Benedikt Doll, który pokonał trasę w 24 minuty i 12 sekund. Drugie miejsce zajęła Norweżka Sturla Holm Legreid, która do zwyciężczyni straciła niecałe dwie sekundy. "Inny reprezentant Norwegii, Endre Stremsheim, zdobył brązowy medal.

Wyniki sprintu mężczyzn w Oberhofie

Jak donosi OBOZ.UA, rosyjska propaganda zawstydziła się reakcją na świąteczny wyścig biathlonowy w 2023 roku, w którym nie było reprezentantów Rosji, wspominając poprzednie zwycięstwa.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale OBOZ.UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!