Mistrzostwa Świata w biathlonie kończą się sensacją

Przed startem nikt nie wierzył w niemiecką biathlonistkę.

Niemiecka biathlonistka Janina Hettich-Waltz sensacyjnie została wicemistrzynią świata 2024. 27-latka z Schiltach zdobyła srebro w biegu indywidualnym.

Przed wyścigiem żaden z ekspertów nie przewidywał medalu dla Hettich-Waltz, ponieważ biathlonistka nigdy wcześniej nie awansowała powyżej piątego miejsca w Pucharze Świata.

Janinie udało się zawstydzić prognostów, organizując cztery zera w strzelaniu i wykonując wspaniałe ruchy. Tylko 20 sekund dzieliło ją od pierwszego miejsca.

Ukrainę w tej dyscyplinie reprezentowały cztery zawodniczki. Najlepszym wynikiem popisała się Chrystyna Dmytrenko, która ukończyła zawody na 8. pozycji z perfekcyjnym strzelaniem. Pozostałe Ukrainki ukończyły zawody poza czołową 20.

Jak donosi OBOZ.UA, mistrz świata w biathlonie Dmytro Podruczny przegapi bieg indywidualny na mistrzostwach świata-2024, które w tych dniach odbywają się w czeskim Nowym Miejscu (Nové Město).

Kapitan reprezentacji Ukrainy będzie przygotowywał się do startu w pojedynczej sztafecie mieszanej (15 lutego) oraz w sztafecie klasycznej (17 lutego). Podruczny zachowuje również szanse na zakwalifikowanie się do startu masowego, który zamyka program mundialu 18 lutego.

Tylko zweryfikowane informacje od nas w kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!