Rzadka sytuacja miała miejsce podczas biathlonowego Pucharu Świata

Niemcy i Norwegia walczą w wyścigu sprinterskim

Niemiecka drużyna biathlonowa osiągnęła niesamowity wynik w sprincie mężczyzn na trzecim etapie Pucharu Świata, który odbywa się obecnie w szwajcarskim Lenzerheide. Bundestim przełamał hegemonię Norwegów, którzy wcześniej zdobyli siedem z dziewięciu medali w ostatnich trzech zawodach indywidualnych.

Jednocześnie sam sprint zaowocował rzadką sytuacją, w której tylko dwa kraje zostały włączone do ceremonii kwiatowej - czterech Niemców i dwóch Norwegów. Dla przykładu, taka sytuacja miała miejsce tylko raz w ubiegłym sezonie, gdy pięciu zawodników z Norwegii zajęło miejsce w pierwszej szóstce w masowym starcie na etapie w Annecy we Francji.

Johannes Thingnes Bø

Zwycięzcą sprintu w Lenzerheide został doświadczony Benedikt Doll. Pokonał on 10 kilometrów trasy w czasie 23 minut i 15 sekund. Drugie miejsce zajął Norweg Johannes Bø, który stracił do Niemca 5,5 sekundy, a brąz zdobył Philippe Navrat.

Benedikt Doll
Dmytro Pidruczny

Ukraińscy biathloniści nie zdołali zadowolić kibiców dobrymi wynikami. Kapitan naszej drużyny Dmytro Pidruczny był najlepszy, zajmując 22. miejsce z dwoma nieudanymi skokami. Reszta naszych rodaków nie zdołała awansować nawet do czołowej 40.

Wyniki sprintu mężczyzn w Lenzerheide

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, ukraińscy biathloniści zdobyli pierwszy medal nowego sezonu, wygrywając sztafetę mieszaną podczas IBU Junior Cup.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale OBOZ.UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!