Українська

Trending:

Do głośnej sensacji doszło w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wideo.

Mecz odbył się w Rzymie

Włoskie Lazio pokonało niemiecki Bayern Monachium w pierwszym meczu 16. kolejki Ligi Mistrzów. Mecz w Rzymie na Stadio Olimpico zakończył się sensacyjnym wynikiem 1:0.

Początkowo bukmacherzy nie uznawali drużyny gospodarzy za faworytów, oferując kurs 5,48 na wicemistrza Włoch. Sukces monachijskich gigantów wyceniono na 1,70.

Kluczowe wydarzenia w meczu miały miejsce na początku drugiej połowy. W 67. minucie, po stracie piłki w swoim polu karnym, Bayern zmarnował ostry kontratak. Gustav Isaksen mógł strzelić gola, ale francuski obrońca Dayot Upamecano wpadł na jego nogę wyprostowaną nogą.

Sędzia główny Francois Letestier nie okazał swojemu rodakowi litości, pokazując mu od razu czerwoną kartkę.

Żądania Bayernu o ponowne rozpatrzenie rzutu karnego doprowadziły tylko do tego, że sędzia pokazał żółtą kartkę Jozuemu Kimmichowi za gadanie.

Jako że przewinienie miało miejsce w polu karnym, przyznano rzut karny, który został zamieniony przez Ciro Immobile.

W równoległym meczu PSG pokonało Real Sociedad 2:0. Gole zdobyli Mbappe w 58. minucie i Barca w 70. minucie.

Jak donosi OBOZ.UA, dzień wcześniej ukraiński bramkarz Realu Madryt Andrij Łunin przyniósł zwycięstwo swojej drużynie w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z niemieckim RB Lipsk (1:0). Pochodzący z Krasnohradu 24-latek obronił 9 strzałów, co daje mu 8 suchych trafień na 17 rozegranych w tym sezonie.

Ukraiński bramkarz wykazał się genialną reakcją, wykonując kilka niesamowitych ratunków, które uniemożliwiły Lipskowi przejęcie inicjatywy w kluczowych momentach.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!