Ogromna sensacja wydarzyła się na Mistrzostwach Świata w Hokeju 2024

Słowacja pokonuje USA

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w hokeju na lodzie doznała sensacyjnej porażki ze Słowacją podczas Mistrzostw Świata 2024, które odbywają się obecnie w Czechach. Północnoamerykanie byli uważani za zdecydowanych faworytów meczu, ale w dogrywce to Europejczycy okazali się silniejsi - 5:4.

Słowacy, na których zwycięstwo dawano średni kurs 5,18, zszokowali przeciwników już w pierwszej tercji. Już w 12. minucie dwukrotnie trafili do amerykańskiej bramki, a drużyna składała się niemal w całości z zawodników National Hockey League (NHL).

Na początku drugiej tercji Stany Zjednoczone zdobyły jedną bramkę, ale niemal natychmiast dostały dwa gole w ciągu półtorej minuty. Europejczycy zawiedli w trzeciej tercji, pozwalając rywalom wyrównać i przenieść grę na dodatkowe pięć minut 3v3.

W końcówce, na 64 sekundy przed końcową syreną, Słowacja wyrwała zwycięstwo dzięki precyzyjnemu strzałowi Milosa Kelemena niemal z linii niebieskiej. Asystował mu jego partner, który zasłonił widok amerykańskiemu bramkarzowi.

Należy zauważyć, że w meczu otwarcia mistrzostw Słowacy sensacyjnie przegrali z Niemcami, których Stany Zjednoczone pokonały 6-1.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, drużyny narodowe Kazachstanu i Słowacji zorganizowały potężną bójkę w drugiej rundzie fazy grupowej Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale OBOZ. UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!