Українська

Trending:

Ukraina pokonuje Rosję na prestiżowym turnieju w Rzymie

Maksym InshakovSport

Numer dwa na Ukrainie, Angelina Kalinina (#47 WTA), dobrze rozpoczęła turniej WTA 1000 we Włoszech. 26-latka z Nowej Kachowki odpadła w pierwszej rundzie, zanim w drugiej pokonała w dwóch setach Annę Blinkovą z Moskwy (#73 WTA).

Spotkanie trwało 85 minut i zakończyło się na korzyść naszej rodaczki wynikiem 6:2, 6:2. W tym czasie Angelina miała 7 asów, jedyny double fault.

Dla Kalininy była to druga z rzędu wygrana w spotkaniu head-to-head z Blinkową. Wcześniej Ukrainka przegrała z Moskalką pięć razy z rzędu, ale przerwała tę passę w grudniu 2022 roku w turnieju WTA 125 w Limoges.

Sukces przeciwko Rosjance był pierwszą wygraną Kalininy w jej ostatnich pięciu meczach. Poprzednio wygrała dwa miesiące temu w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells.

Kolejnym przeciwnikiem ukraińskiej tenisistki w trzeciej rundzie turnieju w Rzymie będzie zwyciężczyni pary Sofia Kenin (USA, SR) - Arina Sobolenko (2).

Jak donosi OBOZREVATEL, światowy numer dwa Arina Sobolenko udzieliła dużego wywiadu amerykańskim mediom, w którym powiedziała, że nie martwi się wojną na Ukrainie, zauważając, że "jesteśmy tylko sportowcami".

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i na Viberze.Nie dajcie się nabrać na fałszywki!