Ukrainki odpadli z Igrzysk Europejskich 2023 w turnieju koszykówki 3x3

Oleksandr CzekanowSport
Ukraińcy nie zdołali ukończyć fazy grupowej Igrzysk Europejskich

Reprezentacja Ukrainy w koszykówce 3x3 zakończyła swój występ w fazie grupowej Igrzysk Europejskich 2023, które odbywają się obecnie w Krakowie. Drużyna trenera Yuriya Protsyuka przegrała 14:21 z Litwinkami i nie zakwalifikowała się do play-offów kobiet.

Nasz zespół w składzie Kristiny Filewicz, Miriam Uro-Nil, Oksany Mollowej i Weroniki Kosmacz bardzo szybko popełnił dwa faule, ale starał się odpowiadać atakiem na atak. Ukrainki zafundowały przeciwniczkom ostrą koszykówkę.

Już po minucie Litwinki złapały trzy faule. Dodatkowo Mollowa zdołała zablokować rzuty, co zdezorientowało litewski zespół. Na początku czwartej minuty nasze dziewczyny objęły prowadzenie 4-3.

Piąta minuta meczu rozpoczęła się od celnego strzału z dalekiego dystansu Litwinów, a sekundy później Niebiesko-Żółci nie tylko zarobili karę za faul, ale także ponownie stracili dwa punkty.

W połowie meczu nasi koszykarze przegrywali 0:9, co było decydującym momentem spotkania. Litwinki wygrały, a Ukrainkom nie udało się zdobyć wymaganej liczby punktów do wyjścia z grupy.

Przypominamy, że dzień wcześniej "niebiesko-żółte" pokonały gospodarzy - Polki 19:16, a następnie przegrały z Estonkami - 13:14, tracąc decydującą bramkę równo z syreną. Nasze dziewczyny zajmują obecnie trzecie miejsce w grupie, a Polski zabrakło w ćwierćfinale.

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber.Nie dajcie się nabrać na podróbki!

Najbardziej udane ciasto na domowe pierogi: z czym gotować