Największy fan Ukrainy wygrywa Rolanda Garrosa, pokonując w finale główną sensację turnieju

Maksym InshakovSport
Świątek Muchová
Świątek ma przed sobą trudny mecz z Muchovą

Światowy numer jeden Iga Świątek z Polski wygrała tenisowy French Open. 22-letnia warszawianka pokonała Karolinę Muchovą (nr 43 WTA) w finale turnieju o wartości 49,6 mln euro, wygrywając 6-2, 5-7, 6-4.

Polka rozpoczęła mecz znakomicie, niczym na treningu, zabierając przeciwniczkę w narożniki kortu. Muchová nie była w stanie nic zrobić przeciwko faworytce, zasłużenie przegrywając 6-2.

W drugim secie ekstrawagancja Świątek trwała nadal i wydawało się, że najlepsza tenisistka świata z łatwością zdobędzie swój trzeci Roland Garros. Ale zamiast tego Muchová narzuciła swoją grę przeciwniczce, niespodziewanie wyrównując wynik.

W tych momentach polska tenisistka wyglądała na całkowicie rozbitą. Pomimo ogromnego doświadczenia, nie wiedziała, co zrobić z przeciwniczką, w wyniku czego po raz pierwszy w karierze przegrała seta w finale Wielkiego Szlema.

Trzecia partia stała się prawdziwą grą nerwów, w której żadna z zawodniczek nie zamierzała odpuszczać, ale Iga okazała się silniejsza.

Jak informował wcześniej OBOZREVATEL, kilka dni wcześniej Muchowa stała się autorką ogromnej sensacji na Roland Garros. Rozstawiona z nr 5 Czeszka pokonała najlepszą tenisistkę Białorusi Arinę Sobolenko (WTA nr 2).

Trzeba zaznaczyć, że Świątek od lutego ubiegłego roku nieustannie deklaruje wsparcie dla Ukrainy, a na boisko zawsze wychodzi z żółto-niebieską wstążką na nakryciu głowy.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Domowe mleko roślinne: idealne na czczo i zdrowe