Reprezentacja Ukrainy U-18 kobiet odnosi pierwsze zwycięstwo na EuroBaskecie 2023

Maksym InshakovSport
W drugiej rundzie drużyna Inny Kochubey pokonała Szwecję 74-72.

Reprezentacja Ukrainy U-18 kobiet wygrała swoje debiutanckie Mistrzostwa Europy w koszykówce w Sofii w Bułgarii. W drugiej rundzie drużyna Inny Kochubey pokonała Szwecję 74-72.

Po nerwowym początku meczu, kiedy Szwedki objęły prowadzenie 5:0, nasze dziewczyny wyrównały stan spotkania, a dzięki lepszej skuteczności w drugiej połowie kwarty, ukraińska drużyna schodziła na pierwszą przerwę z prowadzeniem 24:14.

Faktycznie Ukraińcy utrzymywali komfortową przewagę przez całą drugą kwartę, ale w ostatniej minucie spudłowali run 0-5 w wykonaniu rywali i w efekcie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:33 na naszą korzyść.

Bliski wynik zamienił trzecią kwartę w walkę nerwów, w której obie drużyny na zmianę wychodziły na prowadzenie, ale końcówka tych dziesięciu minut należała do naszych koszykarzy, którzy na ostatnią przerwę schodzili z przewagą +8.

Rywalki szybko jednak ponownie zmniejszyły deficyt do minimum, a reszta meczu upłynęła na próbach wyjścia na prowadzenie przez Szwecję i próbach utrzymania minimalnej przewagi przez Ukrainę. Ostatnia minuta meczu rozpoczęła się od wyniku 72:72, a mimo to tego dnia ukraińska drużyna świętowała zwycięstwo dzięki dwóm zwycięskim punktom Anny Yarosh.

Jeśli chodzi o reprezentację Ukrainy, chcielibyśmy wspomnieć o Serafimie Tykha, która do 19 punktów dołożyła 10 zbiórek i 8 asyst, a także o Elinie Synyakovej z 21 punktami i 7 zbiórkami.

Ukraina odnosi pierwsze zwycięstwo w turnieju i zachowuje szanse na awans do play-offów. Drużyna Inny Kochubey ma dwa dni wolnego - nasz zespół pomija trzecią rundę, a w poniedziałek, 3 lipca, wszystkie drużyny w naszej grupie mają dzień wolny. Następny mecz reprezentacji Ukrainy zostanie rozegrany we wtorek, 4 lipca, o godzinie 15:30 ze Słowacją.

Mamy nadzieję, że ta przerwa wystarczy na powrót do zespołu Violetty Ostapchuk, która doznała kontuzji przed turniejem oraz kapitan drużyny Poliny Korbut, która doznała kontuzji dzień wcześniej w trzeciej kwarcie meczu z Bułgarią i wspierała dziś drużynę z ławki.

Mistrzostwa Europy U-18. Kobiety, Dywizja B

Sofia, Bułgaria

1 lipca.

Szwecja - Ukraina 72:74 (14:24, 19:11, 14:20, 25:19)

Ukraina: Bezkorovaina 4+8 zbiórek, Rudakova 0, Synyakova 21+7 zbiórek, Tykha 19+10 zbiórek + 8 asyst - 9 strat, Yarosh 14+12 zbiórek - 5 strat - start; Bugaiova 6+9 zbiórek, Polantseva 5, Kostoglod 3, Shepeliuk 2+6 zbiórek.

Pałac Buckingham wyjaśnia, dlaczego portrety rodziny królewskiej są przerabiane w Photoshopie