Ukraina wygrywa w ostatniej minucie Mistrzostw Europy U-21 w piłce nożnej

Maksym InshakovSport
Ukraina Rumunia
Ukraina remisuje z Rumunią

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej pokonała swoich rówieśników z Rumunii na Mistrzostwach Europy U-21, które odbywają się od 21 czerwca do 8 lipca w Rumunii i Gruzji. Mecz 2. kolejki fazy grupowej w Bukareszcie zakończył się wynikiem 1:0.

Ukraina rozpoczęła mecz dość nerwowo. Rumuni, wspierani przez swoje trybuny, przyparli Ukraińców blisko bramki, zmuszając Trubina do zaangażowania się. W 10 minucie Bilo-Syni odpowiedzieli kontratakiem. Po doskonałym podaniu od Brazhko, Oleksiy Kaschuk wybiegł jeden na jednego, ale nie zdołał pokonać bramkarza.

Stopniowo inicjatywa przechodziła w ręce The Blues, którzy przypuścili trwały atak. Reprezentacja Ukrainy prezentowała się znacznie ciekawiej, grając mądrze w polu karnym przeciwnika. W 24 minucie Sudakov po raz drugi wpisał Kaschuka na listę strzelców, ale napastnik Szachtara ponownie nie trafił w bramkę.

Takie tempo gry utrzymało się do przerwy. Pełne rozmachu ataki Romy zostały szybko skontrowane przez przeciwnika. Na boisku dochodziło do fizycznych starć, na które pozwalał sędzia.

Od pierwszych minut drugiej połowy Ukraińcy zaatakowali, dominując na boisku. Nasi rodacy włożyli wiele wysiłku w atak, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. W 55. minucie strzał Sicana trafił w poprzeczkę.

Ukraina dobrze wykorzystywała prawą flankę, na której grał wypożyczony z belgijskiego Kortrijk Aleksiej Sycz, wypożyczony do lwowskiego Ruchu.

Przez resztę meczu Ukraińcy dominowali, ale wygrali dzięki bramce samobójczej. W ostatniej minucie meczu Viktor Dikan skierował piłkę do własnej siatki po dośrodkowaniu Maxime'a Bragaru.

Sukces Ukraińców został przyćmiony przez głupie wyrzucenie z boiska Vladislava Vanata.

Po zwycięstwie nad Chorwacją w 1. rundzie Ukraina zdobyła 6 punktów i niemal zagwarantowała sobie miejsce w fazie play-off.

Rywale z grupy B, Hiszpania i Chorwacja, rozegrają swój mecz później. W trzeciej rundzie młodzieżowa reprezentacja Ukrainy zagra z Chorwatami we wtorek, 27 czerwca. Początek meczu o 21:45 czasu kijowskiego.

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber.Nie daj się nabrać na podróbki!