Ukraina przegrała z aktualnymi mistrzami na starcie EuroBasketu 3x3

Oleksandr CzekanowSport
Ukrainki rozpoczęły od EuroBasketu 3x3

Kobieca reprezentacja Ukrainy źle rozpoczęła EuroBasket 3x3, który odbywa się w izraelskiej Jerozolimie. Zespół trenera Juria Prociuka przegrał z aktualnymi mistrzyniami Francuzkami - 10:19.

"Niebiesko-żółte" w składzie Chrystyny Fiłewycz, Anżeliki Laszko, Weroniki Kosmacz i Tetiany Jurkewyczus zgodnie z oczekiwaniami od początku znalazły się pod silną presją faworyta. Jednocześnie nasze dziewczyny umiejętnie broniły i nie łamały niepotrzebnie zasad.

Dwie i pół minuty po rozpoczęciu Ukrainki miały pięciopunktowe prowadzenie. Później Francuzom udało się dwa z rzędu celne ataki zza łuku, podczas gdy nasza drużyna faulowała trzykrotnie w ciągu zaledwie minuty.

W połowie meczu wynik brzmiał 4:15, nie na korzyść żółto-niebieskich. Z tak imponującą przewagą aktualni mistrzowie spokojnie doprowadzili mecz do końcowego zwycięstwa.

Ukrainki zmierzą się teraz z Czechami o ewentualny awans do ćwierćfinału. Początek meczu - o 18:55 w środę, 6 września.

Jak poinformował OBOZREVATEL, męska reprezentacja Ukrainy w koszykówce nie zdobyła biletu na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu.

Tylko zweryfikowane informacje od nas w kanale Telegram Obozrevatel, Threads i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Pizza z chleba pita na patelni w 5 minut: jak gotować