Trending:

Ukraiński piłkarz ustanawia historyczne osiągnięcie w Hiszpanii

Maksym InshakovSport
Nasz rodak strzelił gola w meczu 1. kolejki La Liga

Ukraiński napastnik Girony Artem Dowbyk zapisał się w historii La Liga zdobywając bramkę w meczu 1. kolejki piłkarskich mistrzostw Hiszpanii. 26-letni piłkarz został pierwszym Ukraińcem w turnieju, który zdobył bramkę po udanej asyście innego Ukraińca.

Dovbykowi asystował Viktor Tsygankov.

Ustanowienie tego rekordu zajęło Dovbykowi 8 minut i 29 sekund. Nasz rodak wszedł jako zmiennik w drugiej połowie i pomógł Gironie uniknąć porażki w meczu z Realem Sociedad. Mecz zakończył się wynikiem 1-1, a Artem został uznany najlepszym zawodnikiem meczu.

WhoScored przyznał Dovbykowi 7,2, a SofaScore 7,3, które były najwyższymi ocenami w drużynie.

W ciągu 26 minut spędzonych na boisku Ukrainiec zdobył gola swoim jedynym strzałem na bramkę, wykonał 1 udane wybicie, miał 11 dotknięć piłki, wykonał 2 celne podania na 5 (40%), w tym 1 kluczowe, wygrał 1 główkę na 4 i wykonał 1 wybicie.

Dovbyk dołączył do Girony 6 sierpnia, podpisując 5-letni kontrakt. Według nieoficjalnych informacji Hiszpanie zapłacili za Artema 6 milionów euro, z czego 450 tysięcy otrzyma duńskie Midtjylland, które posiada część praw do zawodnika.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram, Threads i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!