Rozpoczął się nowy sezon mistrzostw Ukrainy w koszykówce: wyniki Favbet Super League 3 października

Oleksandr CzekanowSport
"Zaporoże" rozpoczęło nowy sezon od zwycięstwa. Źródło: Ukraińska Federacja Koszykówki

Klub koszykarski "Zaporoże" odniósł przekonujące zwycięstwo w meczu otwierającym nowy sezon ligi ukraińskiej. Drużyna trenowana przez Walerija Plechanowa pokonała w Kijowie debiutanta w Favbet Superlidze, Kryvbas 83-61.

Nominalni gospodarze meczu od razu podkreślili swój status faworytów. Już w pierwszej kwarcie Kozacy szybko uzyskali dwucyfrową przewagę, narzucając przeciwnikowi szybką i skuteczną koszykówkę. Właściwie od pierwszych minut meczu kibice nie mieli wątpliwości co do końcowego rezultatu.

Drużyna Plekhanova nadal trzymała przeciwnika na dystans, a po długiej przerwie dokonała nowego przełomu, osiągając +30 na tablicy wyników w połowie trzeciej tercji.

"Kryvbas", prowadzony przez trenera Serhija Korablyova, próbował przeciwstawić się bardziej doświadczonemu przeciwnikowi. W rezultacie nominalni goście zdołali wygrać ostatnią kwartę, ale nie wpłynęło to na ogólny wynik.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na oszałamiającą skuteczność "Zaporoże" w rzutach z dystansu. Koszykarze tej drużyny trafili 12 z 26 rzutów zza łuku, co w dużej mierze pozwoliło im świętować sukces.