Switolina odwróciła losy meczu i pokonała Rosjankę na US Open

Maksym InshakovSport
Elina Switolina
Ukraińska tenisistka miała najtrudniejszy mecz

Rozstawiona z numerem jeden Ukrainka Elina Switolina (nr 26 WTA) odniosła trudne zwycięstwo w drugiej rundzie turnieju tenisowego US Open o wartości 65 milionów dolarów. 28-letnia zawodniczka z Odessy pokonała Rosjankę Annę Pawluczenko (nr 98 WTA) 5:7, 6:4, 6:4 w 1/32 finału US Open.

Mecz był niezwykle zacięty dla najlepszej tenisistki Ukrainy. Do wyniku 5:5 obie tenisistki pewnie wykonywały swoje podania. Następnie Ukrainka miała trzy break pointy, ale nie zdołała zrealizować żadnego z nich, a następnie straciła swój serwis i seta.

Podobna sytuacja rozwinęła się w drugim gemie, z tą różnicą, że przed stanem 3:3 tenisistkom udało się doprowadzić do przełamania. Przy stanie 4:3 Pawliuczenkowa straciła swój serwis, co było kluczowym momentem.

Początek trzeciego seta należał do naszej rodaczki. Switolina po prostu demolowała Rosjankę potężnymi serwami. Ale przy stanie 4:0 atak Eliny utknął w martwym punkcie. Popełniała niewymuszone błędy i 12. w rankingu Rosjanka była w stanie zmniejszyć różnicę do minimum. Przełomu jednak nie było.

Switolina po raz dziesiąty w karierze wystartowała w US Open. Najlepszym wynikiem Ukrainki był półfinał w 2019 roku.

Jak poinformował OBOZREVATEL, w pierwszej rundzie Svitolina (nr 26 WTA) pokonała Annę-Lenę Friedsam (nr 90 WTA) z Niemiec 6:3, 6:1.

Tylko sprawdzone informacje od nas na kanale Telegram Obozrevatel i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Fasolka szparagowa w nowej odsłonie: w śmietanie i bułce tartej