Svitolina pokonuje Rosjankę na Roland Garros i odmawia uściśnięcia jej dłoni. Wideo.

Oleksandr CzekanowSport
Svitolina pokonuje Blinkovą

Znana ukraińska tenisistka Elina Svitolina awansowała do czwartej rundy tenisowych mistrzostw French Open - Roland Garros 2023. 28-latka z Odessy osiągnęła to prawo w meczu z Rosjanką Anną Blinkovą, którą nasza rodaczka pokonała w trzech setach - 2:6, 6:2, 7:5.

Mecz trwał dwie godziny i 17 minut. W tym czasie Svitolina serwowała pięć razy, wykorzystała siedem z 12 break pointów i wygrała 37 aktywnych gemów. Elina miała osiem podwójnych błędów i 32 niewymuszone błędy. Maksymalna prędkość serwu Ukrainki wynosiła 178 km/h w porównaniu do 195 km/h jej przeciwniczki.

Tradycyjnie nasz rodak nie podał ręki reprezentantowi kraju agresora. Obaj tenisiści zamienili kilka słów po podziękowaniu sędziemu za jego pracę i rozeszli się w swoje strony.

Elina dotarła tym samym do 1/8 finału Roland Garros 2023, gdzie zmierzy się z inną rosyjską zawodniczką, Darią Kasatkiną. Najwyżej sklasyfikowana rosyjska zawodniczka była jedną z nielicznych z kraju agresora, która potępiła wojnę na Ukrainie. Należy zauważyć, że Svitolina wygrała wszystkie sześć meczów z Darią w swojej karierze.

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, amerykańska tenisistka Lauren Davis odmówiła kontynuowania meczu z Ukrainką Lesią Tsurenko na Roland Garros 2023.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Jak przechowywać banany w domu

Jak przechowywać dojrzałe banany, aby nie ciemniały przez długi czas: 4 przydatne wskazówki

Owoce można z łatwością przechowywać przez 3 tygodnie
Zdrowy chleb z mikrofalówki: jak i co gotować

Gotuje się dość szybko
Orzeźwiająca lemoniada kiwi: jak zrobić ją w domu

Idealny napój na letnie upały
Jak ugotować leniwe pierogi

Leniwe pierogi z twarogiem w 20 minut: prosta alternatywa dla tradycyjnego dania