Switolina pokonała najlepszą rosyjską zawodniczkę i odmówiła uściśnięcia jej dłoni po zwycięstwie w turnieju w USA

Maksym InshakovSport
Mecz trwał mniej niż 2 godziny

Najwyżej rozstawiona Ukrainka Elina Switolina (nr 27 WTA) pokonała najlepszą zawodniczkę Rosji Darię Kasatkinę (nr 11 WTA) i dotarła do ćwierćfinału turnieju WTA 500 w Waszyngtonie z pulą nagród w wysokości 780 000 dolarów. Mecz drugiej rundy zakończył się wynikiem 6-2, 6-2.

Mecz od początku układał się po myśli Switolinej. 26-latka z Togliatti popełniła co najmniej jeden podwójny błąd w każdym gemie. Zawodniczka z Odessy dominowała na korcie. Switolina nie uderzała tak mocno jak Kasatkina, ale Ukrainka grała tak dobrze w obronie i tak zdeterminowana, że jej przeciwniczka nie mogła nic na to poradzić.

Elina nie miała jakiejś fenomenalnej siły, ale dzięki swojej reakcji tenisistka z Ukrainy zwracała niemal nierealne piłki, momentami grając niesamowitą obronę.

Pod koniec pierwszego seta, po wygraniu potrójnej przerwy, Elina zdołała prowadzić 1:0.

Drugi mecz był prawdziwą korzyścią dla naszej rodaczki. 28-latka z Odessy grała swobodnie i pewnie na linii końcowej, nie pozwalając Darii na nic w ataku.

Dopiero przy stanie 4:1 Kasatkina mogła dokonać pierwszego przełamania, ale i tak bardzo długa partia zakończyła się na korzyść Ukrainki.

Svitolina w ćwierćfinale zagra ze zwyciężczynią pary Pegula / Stearns. Amerykanie rozegrają swój mecz 3 sierpnia.

Przypomnijmy, że ostatni mecz Kasatkina i Switolina rozegrały w 1/8 finału Roland Garros. Switolina wygrała w dwóch setach.

Jak poinformował OBOZREVATEL, w pierwszej rundzie turnieju w Waszyngtonie nasza rodaczka była silniejsza od Białorusinki Wiktorii Azarenki (7:6, 6:4).

Tylko sprawdzone informacje od nas w kanale Telegram Obozrevatel, Threads i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!