Rosyjski mistrz odmawia gry dla Rosji i przyjmuje uzbeckie obywatelstwo

Maksym InshakovSport
18-letni zawodnik będzie reprezentował nowy kraj na Igrzyskach Azjatyckich.

Rosyjski mistrz kolarstwa Nikita Cwietkow przyjął uzbeckie obywatelstwo sportowe. W kwietniu 2022 roku 18-latek wygrał mistrzostwa Rosji w grupowych wyścigach górskich, a w sierpniu zdobył złoto na mistrzostwach kraju juniorów w drużynowym wyścigu szosowym.

Nikita Tsvetkov będzie reprezentował swój nowy kraj na Igrzyskach Azjatyckich w Hangzhou.

Irakli Abramian, główny trener reprezentacji Rosji w kolarstwie szosowym, powiedział, że odejście Cwietkowa nie było "jakąś wielką stratą" dla drużyny. Według Abramyana, Cwietkow nie był liderem wśród kolarzy w swoim wieku.

"Ale z drugiej strony, kiedy młodzi sportowcy odchodzą, jest to złe dla naszego sportu" - powiedział Abramian agencji TASS.

W czerwcu 2023 roku zawodnik startował dla Uzbekistanu na Mistrzostwach Azji w Malezji, gdzie zajął piąte miejsce w madisonie i szóste w wyścigu drużynowym.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!