Rozbój? Opublikowano statystyki walki Łomaczenko vs. Haney

Oleksandr CzekanowSport
Łomaczenko przegrał z Haneyem

Ukrainiec Wasyl Łomaczenko (17-3, 11 KO) zadał w walce z 20 maja o 159 ciosów więcej niż jego amerykański rywal Devin Haney (30-0, 15 KO). Nasz rodak, którego pokonał na punkty, był jednocześnie mniej celny pod względem procentowym, jak i proporcji ciosów siłowych.

Świadczą o tym statystyki opublikowane tradycyjnie na jego stronie w serwisie społecznościowym Twitter przez firmę analityczną CompuBox. Według jej wyliczeń Łomaczenko wyprowadził 564 ciosy, podczas gdy Amerykanin zdołał rzucić ich 405.

124 uderzenia Ukraińca doszły celu, ale to o 5% mniej niż celność strzałów Haneya. Co ciekawe, tylko dziewięć ciosów Wasyla trafiło w korpus przeciwnika. Najbardziej udana dla naszego rodaka była 11 runda, w której po prostu zniszczył przeciwnika - 20 celnych uderzeń przeciwko dwóm.

Jeśli policzyć liczbę ciosów na rundę, wyjdzie, że bokserzy zaliczyli pięć trzyminutowych tercji, a dwie kolejne zakończyły się remisem. Ukrainiec był lepszy w drugiej połowie walki, a w rundach mistrzowskich wygrał celnymi ciosami 44-19.

Należy zauważyć, że notatki sędziowskie, które zostały opublikowane po walce, wywołały gorącą debatę wśród ekspertów i fanów. Drużyna Łomaczenki ogłosiła, że składa protest przeciwko wynikowi walki.

Jak donosi OBOZREVATEL, po porażce Wasyl Łomaczenko nie mógł opanować emocji i wybuchnął płaczem w oczekiwaniu na konferencję prasową. Podczas błyskawicznego wywiadu na ringu Wasyl nie wspomniał o Ukrainie, odmawiając podziękowania swojej ojczyźnie.

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber.Nie wierz w podróbki!