Rakicki pobił rekord Szewczenki w Lidze Mistrzów

Maksym InshakovSport
Obrońca Szachtara przechodzi do historii

Obrońca Szachtara Donieck jarosław Rakicki strzelił gola w meczu z Antwerpią i stał się najstarszym Ukraińcem, który strzelił gola w Lidze Mistrzów. W czasie meczu, 4 października 2023 roku, Jarosław miał 34 lata, 2 miesiące i jeden dzień.

Tym samym przebił osiągnięcie legendarnego piłkarza Andrija Szewczenki. Były zawodnik reprezentacji Ukrainy, grający niegdyś w Dynamie Kijów, strzelił gola przeciwko Interowi Mediolan w wieku 33 lat, 1 miesiąca i 6 dni. Był to ostatni gol Szewczenki w Lidze Mistrzów w jego karierze.

W listopadzie 2009 roku Andrij otworzył wynik w 21. minucie wspaniałym strzałem po podaniu od Artema Milevskyi'ego. Mecz zakończył się porażką 1-2 dla Kijowa.

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, mecz 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w Belgii pomiędzy Szachtarem Donieck a miejscową Antwerpią zakończył się wynikiem 2-3. Po pierwszej połowie mistrz Ukrainy przegrywał 0:2, ale zdołał odwrócić losy spotkania i odnieść zwycięstwo.

W ostatnich sekundach Stepanenko zagrał ręką w polu karnym i sędzia przyznał rzut karny. Lider Antwerpii nie trafił jednak w bramkę.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Cztery niezbędne rzeczy, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie tego lata