Match TV sprawił, że cała Rosja słuchała "Putin khuylo" na Euro 2024. Wideo

Maksym InshakovSport

Główny rosyjski sportowy kanał propagandowy Match TV zhańbił się transmisją meczu 1. rundy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024 Turcja-Gruzja. W momencie, gdy pokazano gruzińskich kibiców zgromadzonych na trybunach, zaczęli oni śpiewać "Putin khuylo".

W 39. minucie, przed rzutem rożnym, reżyser postanowił zabawić publiczność zdjęciem z sektorów kibiców. Kiedy kamera zatrzymała się na widzach, wyglądało to tak, jakby specjalnie naładowali niezniszczalny hit o rosyjskim dyktatorze.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, w tym meczu reprezentacja Gruzji w piłce nożnej zdobyła pierwszą bramkę w historii Mistrzostw Europy. Gruziński napastnik Giorgi Mikautadze trafił do bramki reprezentacji Turcji.

23-letni napastnik Ajaxu, który gra na wypożyczeniu w Metz, wyrównał wynik w 32. minucie meczu po podaniu od Giorgiego Kochorashviliego.

Mecz na stadionie Signal Iduna Park w Dortmundzie zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść Turcji. Arda Güler wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 65. minucie. W ostatnich minutach Gruzini szturmowali turecką bramkę, nie wykorzystali kontrataku, a Kerem Aktürkoglu strzelił do pustej siatki.

Warto odnotować, że reprezentacja Turcji po raz pierwszy w historii wygrała mecz otwarcia na Mistrzostwach Europy.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!