Marina Bech-Romańczuk wygrała Igrzyska Europejskie 2023

Maksym InshakovSport
Marina Bech-Romańczuk
Marina Bech-Romańczuk została mistrzynią Polski

Słynna ukraińska lekkoatletka Marina Bech-Romańczuk zdobyła złoto w trójskoku na Igrzyskach Europejskich 2023, które odbywają się w Polsce. Pochodząca z Chmielnicczyzny 27-latka uzyskała wynik 14,58 metra.

Ponieważ żaden z reprezentantów pierwszej lub trzeciej ligi nie był w stanie skoczyć dalej, Ukrainiec został ogłoszony zwycięzcą.

Tugba Danishmaz z Turcji była najlepsza w pierwszej lidze. Jej wynik 14,16 metra pozwolił jej zdobyć srebro.

Należy zauważyć, że ukraińska reprezentacja lekkoatletyczna straciła miejsce w pierwszej lidze, ponieważ wycofała się z Mistrzostw Europy 2021 z powodu wybuchu koronawirusa w drużynie. W drugiej lidze nie ma medali, ale w niektórych dyscyplinach mistrzowie Europy są określani na podstawie wyników wszystkich dywizji.

Marina została indywidualną mistrzynią Igrzysk Europejskich po raz pierwszy w swojej karierze. Wcześniej zawodniczka zdobyła złoty medal w zawodach drużynowych w 2019 roku.

Przypomnijmy, że 20 sierpnia Bech-Romańczuk wygrała Mistrzostwa Europy Multisport, które odbyły się w Monachium. Nasza rodaczka została najlepsza w sektorze trójskoku, uzyskując wynik 15,02 m.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber. Nie dajsię zwieść podróbkom!

Spring rolls: jak ugotować prawdziwe wiosenne danie