Trending:

Charłan została mistrzynią Igrzysk Europejskich 2023

Maksym InshakovSport
Nasza rodaczka rozegrała świetny mecz

Słynna ukraińska szermierka Olha Charłan zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich, które odbywają się w Krakowie. 32-latka z Mykołajewa pokonała 19-letnią Ilincę Pantis z Rumunii (15:3) w decydującym pojedynku turnieju szabli pojedynczej.

W drodze do finału Charłan pokonała na zmianę dwie reprezentantki Włoch. W 1/4 finału Rosellę Gregorio (15:13), a w 1/2 finału Eloisę Pasao (15:12).

W momencie publikacji tej wiadomości Ukraina ma już 33 medale - 17 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych. Nasza drużyna zajmuje trzecie miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji medalowej.

Jak donosi OBOZREVATEL, ukraińskie piękności kontynuują podbój Igrzysk Europejskich. Nie tak dawno Maryna Bech-Romanczuk, która jest uważana za jedną z najpiękniejszych lekkoatletek w kraju, zdobyła złoty medal na turnieju w Polsce.

Maryna Bech-Romanczuk

Dzień później kolejna modelka zdobyła tytuł mistrzowski. Jarosława Mahuczich triumfowała w skoku wzwyż.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber. Nie daj się zwieść fejkom!