Trending:

Wyłoniono pierwszego finalistę Ligi Mistrzów

Maksym InshakovSport
Mecz odbył się w Mediolanie

Inter pokonał rodaków z AC Milan 1-0 w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów na Stadio Giuseppe Meazza i awansował do finału turnieju. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść Niebiesko-Czarnych.

W tym meczu Milan nie pokazał absolutnie nic w ataku i zasłużenie przegrał. W ciągu 90 minut gry goście trafili do bramki tylko raz na 5 prób.

Dla porównania Inter oddał 13 strzałów, trzy razy trafił w bramkę i raz bramkarz nie zdołał obronić strzału.

W 74. minucie Romelu Lukaku zdołał przepchnąć piłkę do Lautaro Martineza w polu karnym przeciwnika, a kapitan Interu zmusił Mike'a Maignana do kapitulacji potężnym strzałem w bliższy róg.

W środę 17 maja odbędzie się drugi półfinał, w którym spotkają się Manchester City i Real Madryt.

Finał 68. sezonu najważniejszych klubowych rozgrywek piłkarskich w Europie zaplanowano na 10 czerwca w Stambule.

Tylko sprawdzone informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!