Porażka sezonu: Dynamo przegrywa Ligę Mistrzów po raz pierwszy od dziewięciu lat

Oleksandr CzekanowSport
Lucescu Dinamo
"Dynamo nie zdołało awansować do najlepszej dwójki UPL

Po raz pierwszy od dziewięciu lat wielokrotni mistrzowie Ukrainy, Dynamo Kijów, nie zdołali wywalczyć miejsca w gronie dwóch najlepszych drużyn krajowego czempionatu. Oznacza to, że stołeczny klub nie będzie mógł zagrać nawet w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

Stało się to wiadome po rozpoczęciu 27. kolejki Premier League. W pierwszym spotkaniu dnia meczowego SC Dnipro-1 zdołało odnieść wolicjonalne zwycięstwo nad Kolosem z Kovalivki - 2-1 w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Z podobnym wynikiem Szachtar Donieck, lider mistrzostw, był silniejszy od Veres Rivne, strzelając decydującą bramkę w 83. minucie gry.

Po tym meczu różnica między Dynamem a Dnipro, które wciąż zajmuje drugie miejsce, wzrosła do 14 punktów. Kijowianom pozostały do rozegrania cztery mecze, w których mogą zdobyć maksymalnie 12 punktów.

Oznacza to, że Bilo-Syni mogą liczyć już tylko na brązowy medal. W tym samym czasie podopieczni Mircei Lucescu tracą osiem punktów do zajmującej trzecie miejsce Zoryi Ługańsk.

Tym samym po raz pierwszy od sezonu 2013/2014 Dynamo nie zdołało przebić się do czołowej dwójki UPL. W tamtej kampanii, pod wodzą Ołeha Błochina, drużyna z Kijowa zajęła czwarte miejsce, za Szachtarem, Dnipro i Metalistem.

Jak donosi OBOZREVATEL, legendarny piłkarz Dynama Kijów Vladyslav Vashchuk został żołnierzem Gwardii Narodowej Ukrainy, co zszokowało wielu jego krewnych.

Tylko zweryfikowane informacje w naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber.Nie daj się nabrać na podróbki!