Currency

"Dynamo" przegrało z drużyną Usyka, tracąc dwa gole w ciągu sześciu minut gry w przewadze

Oleksandr CzekanowSport
„Polissia” i „Dynamo” doszło do strzelaniny

Dynamo Kijów poniosło drugą porażkę w piłkarskich mistrzostwach Ukrainy. W niezwykle widowiskowym meczu wyjazdowym podopieczni Mircei Lucescu okazali się słabsi od Polissia Żytomierz, przegrywając 2-3.

Mecz rozpoczął się bardzo intensywnie. W 4. minucie kapitan Biało-Niebieskich Witalij Bujalski wykorzystał zgrabne podanie piętą od Nazarija Wołoszyna i otworzył wynik. Jednak drużyna gospodarzy potrzebowała zaledwie 10 minut, aby odpowiedzieć celnym strzałem. Pomocnik Borys Krusznycki zdołał oddać strzał spoza pola karnego, z którym nie poradził sobie kijowski bramkarz Heorhii Buszczan.

''Dynamo'' przegrało z drużyną Usyka, tracąc dwa gole w ciągu sześciu minut gry w przewadze

Później gospodarze, wspierani z trybun przez boksera Ołeksandra Usyka, nadal wywierali presję na przeciwniku. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się już zmiany wyniku, ale po przerwie wydarzenia zaczęły rozwijać się z kosmiczną prędkością.

W 50. minucie goście wywalczyli rzut karny z 11 metrów, który został wykorzystany przez Bujalskiego. Niemal natychmiast Polissia znalazła się w mniejszości po tym, jak obrońca Jewhen Morozko otrzymał drugą żółtą kartkę. W tej sytuacji trener Żytomierza Jurij Kalitwincew wprowadził na boisko napastnika Pyłypa Budkiwskiego.

Były reprezentant Ukrainy potrzebował dwóch minut, aby zmusić Dynamo do wprowadzenia piłki do gry po raz drugi ze środka boiska, 2-2. Pięć minut później Budkiwski pomógł pomocnikowi Artemowi Kozakowi strzelić gola, który zszokował Kijów czystym strzałem w róg bramki Buszczana z 12 metrów.

Następnie Becklo-Blues rozpoczęli oblężenie bramki Denysa Boyko. Pomocnik Oleksandr Anidrievskyi trafił w słupek z 25 metrów, ale to było wszystko, na co było stać Kijów. Co więcej, w doliczonym czasie gry z boiska wyleciał obrońca gości Oleksandr Karavayev.

Dynamo przegrało w Premier League po raz drugi w nowym sezonie i pozostało na piątym miejscu w klasyfikacji z 18 punktami. "Polissia" sensacyjnie wyszła na prowadzenie. Jednocześnie podopieczni Lucescu mają trzy mecze przewagi.

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, pomocnik Dynama Kijów Andrij Jarmołenko powiedział, że jest przekonany, że drużyna nie ma innego wyjścia, jak tylko wygrać mistrzostwo kraju.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Były członek One Direction umiera w tajemniczych okolicznościach: jaką wiadomość zostawił przed tragedią i co wie policja

Artysta od dłuższego czasu walczył z infekcją nerek, ale to nie ona przyczyniła się do jego śmierci