Trending:

Pokonał mistrza IO: Bilodid zdobył brąz w prestiżowym turnieju Masters

Oleksandr CzekanowSport
Bilodid z powodzeniem wystąpiła w Budapeszcie

Ukraińska judoczka Darya Bilodid zdobyła brązowy medal na turnieju Masters Series, który odbywa się obecnie w stolicy Węgier, Budapeszcie. 22-latka z Kijowa zajęła trzecie miejsce w kategorii wagowej do 57 kilogramów.

Już w pierwszej rundzie Ukrainiec zdał egzamin w osobie mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro-2016 Rafaela Silvy. Nasz rodak okazał się silniejszy od Brazylijczyka w dogrywce.

W kolejnej rundzie Dasha spektakularnym rzutem pokonała brytyjską medalistkę mistrzostw świata Nekodę Smith-Davies. W ćwierćfinale Ukrainka przegrała ze srebrną medalistką IO-2020 Sari Leonie Cizik z Francji, ale zachowała szanse na brąz po wygranej przez trzymanie w przejmującej walce z włoską mistrzynią świata juniorów Veronicą Toniolo.

W pojedynku medalowym Daria zmierzyła się z Pauliną Starke z Niemiec. Ukrainka dominowała przez całą walkę, a w dogrywce wykonała hippon hold. To przyniosło jej zwycięstwo i medal.

Zgodnie z doniesieniami, Daria Bilodid wywołała lawinę entuzjastycznych reakcji fanów swoim zdjęciem w jednym z kijowskich parków.

Tylko zweryfikowane informacje od nas w kanale Telegram Obozrevatel i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!