Kanadyjczyk znokautował rosyjskiego hokeistę podczas meczu KHL. Wideo

Maksym InshakovSport
Moment ten miał miejsce pod koniec 1. kwarty

Kanadyjski obrońca Jeremy Roy z klubu hokejowego Vityaz z Balashikha w obwodzie moskiewskim zaliczył spektakularny strzał bokserski w meczu Kontinental Hockey League (KHL) przeciwko CSKA. Pochodzący z Quebecu 26-latek znokautował rosyjskiego napastnika CSKA Siergieja Płotnikowa.

Pod koniec pierwszej kwarty, przy prowadzeniu CSKA 2-0, Rosjanin zaatakował Kanadyjczyka, uderzając go kijem, a na lodzie wybuchła bójka. Roy zdołał zrzucić kask przeciwnika i wymierzył mu kilka celnych ciosów w twarz.

Po tym, jak 16. numer drużyny z Kijowa stracił równowagę i upadł, sędziowie natychmiast przerwali zaimprowizowany mecz bokserski. W rezultacie Płotnikow otrzymał 7 minut kary (5 za walkę i 2 za uderzenie kijem), a Roy otrzymał 5 minut za walkę.

"Vityaz" nie zdołał wykorzystać przewagi liczebnej, zdobywając swoją pierwszą i jedyną bramkę dopiero w 30. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!