"Budiwelnyk" odniósł pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Favbet Superligi

Oleksandr CzekanowSport
"Budivelnyk" zwyciężył w Kijowie. Źródło: FBU

Budiwelnyk Kijów odniósł pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie mistrzostw Ukrainy w koszykówce. Podopieczni trenera Dmytro Zabirczenki pokonali 80-55 debiutujący w elitarnej lidze Kryvbas w meczu otwierającym zmagania w Favbet Superlidze.

Zespół z Kijowa nigdy nie dał przeciwnikowi szansy na objęcie prowadzenia w tym meczu. "Budiwelnyki" natychmiast zaczęli udowadniać swój status faworytów i w połowie pierwszej kwarty uzyskali dwucyfrową przewagę.

Na początku drugiej odsłony zespół z Kijowa prowadził 20 punktami, po czym stało się jasne, że aktualni mistrzowie zgarną dwa punkty. Po długiej przerwie drużyna gospodarzy nadal utrzymywała przeciwnika na tym komfortowym dystansie.

''Budiwelnyk'' odniósł pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Favbet Superligi

Podopieczni Zabirczenki mieli lekką porażkę w połowie ostatniej tercji, kiedy pozwolili Krywbasowi zmniejszyć deficyt do 13 punktów. Jednak Budivelnyky natychmiast wykonał run 14-2 i doprowadził mecz do pewnego zwycięstwa.

Favbet Super League

Sezon zasadniczy

"Budivelnyk" vs "Kryvbas" - 80:55 (25:6, 15:18, 23:16, 17:15)

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, w meczu otwarcia Favbet Superligi, panujący mistrz Budiwelnyk przegrał z Dnipro w dramatycznym meczu.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać!

Najbardziej udane ciasto na domowe pierogi: z czym gotować