Currency

Ogromna sensacja. "Dynamo" odpada z Pucharu Ukrainy po porażce w 1/8 finału

Maksym InshakovSport
Mecz odbył się w Kijowie

Dynamo Kijów przegrało z Obolonem w 1/8 finału Pucharu Ukrainy i odpadło z turnieju. Mecz na Obolon Arena w Kijowie zakończył się wynikiem 1-0.

W pierwszej połowie Dynamo miało trudności ze stworzeniem groźnych szans w ataku pozycyjnym. Zawodnikom brakowało cech przywódczych. Andrijewski i Brażko nie potrafili stworzyć podstaw do ataków.

Ogromna sensacja. ''Dynamo'' odpada z Pucharu Ukrainy po porażce w 1/8 finału

Kluczowe wydarzenia meczu miały miejsce w 57. minucie. Kosowski wykonał czysty zamach w pobliżu pola karnego Dynama, okradając Brazhko. Piłka trafiła do Suchanowa, który otworzył wynik perfekcyjnym strzałem pod poprzeczkę.

Po zdobyciu gola Obolon nie cofnął się do defensywy, ale nadal naciskał, stwarzając jedną sytuację za drugą.

Lucescu próbował ratować sytuację zmianami, wprowadzając Sirota, Ramadaniego i Szepelewa zamiast Bilovara, Brażka i Benito. To znacznie pogorszyło sytuację pod bramką Obolona, ale Artem Kiczak zagrał bezbłędnie na linii. 34-letni bramkarz kilkukrotnie ratował zespół przed utratą gola.

Ostatnie minuty upłynęły na szturmowaniu Dynamo, ale nie miało to wpływu na wynik.

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, Dynamo było aktualnym zdobywcą Pucharu Ukrainy. 13 maja 2021 r. Biało-Niebiescy pokonali Zorię Ługańsk w finale 30. losowania turnieju i po raz 13. zdobyli złoty dublet (Kijów wygrał mistrzostwo wcześniej), a także po raz drugi w swojej historii zdobyli potrójne mistrzostwo (plus zwycięstwo w Superpucharze ).

W 2022 roku Puchar Ukrainy został przerwany na etapie 1/4 finału z powodu pełnej inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej Ołeksandrija z miasta o tej samej nazwie w obwodzie kirowohradzkim dramatycznie dotarła do ćwierćfinału KU. W meczu 1/8 finału drużyna Rusłana Rotana pokonała lwowski Rukh na stadionie jego imienia dzięki autogolowi w ostatnich sekundach.

Tylko sprawdzone informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Były członek One Direction umiera w tajemniczych okolicznościach: jaką wiadomość zostawił przed tragedią i co wie policja

Artysta od dłuższego czasu walczył z infekcją nerek, ale to nie ona przyczyniła się do jego śmierci