Currency

Ukraina dotarła do półfinału Euro 2023 U-21 po zdobyciu trzech bramek przeciwko Francji

Maksym InshakovSport
Mecz odbył się w rumuńskim mieście Kluż

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy pokonała Francję na Mistrzostwach Europy U-21 w Piłce Nożnej 2023 i awansowała do półfinału. Ćwierćfinałowy mecz w rumuńskim Klużu zakończył się wynikiem 3-1. Wynik ten pozwolił naszym rodakom zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu.

Od pierwszych sekund Ukraina grała w formacji 4-4-2, a Sudakow i Kaszczuk tworzyli parę formalnych środkowych napastników. W pierwszych minutach błąd Bondarenki prawie kosztował nas bramkę, ale na 20 sekund przed końcem oba gole uratował Trubin.

Stopniowo przewaga Francuzów zaczęła się zaostrzać. Gra przeniosła się pod ukraińskie pole karne, zmuszając podopiecznych Rotania do większego myślenia o obronie. W pierwszych 15 minutach Ukraińcy trzykrotnie musieli przerywać akcje przeciwników łamaniem przepisów.

"Niebiesko-żółci" długo rozgrywali piłkę na własnej połowie, starając się wyciągnąć przeciwników. W 18 minucie Le Feu zagubił się między liniami, a Bradley Barcola głową skierował piłkę do siatki szybkiego pomocnika Lyonu.

Francuzi mieli inicjatywę, podczas gdy nasi zawodnicy z trudem zbliżali się do bramki Chevaliera. Francuz spokojnie zamykał wszystkie otwarte przestrzenie, a następnie kontrolował ruch Ukraińców w środku bloku.

Mudryk, który pojawił się na boisku po raz pierwszy w turnieju, pozostawał w cieniu przez całe 30 minut, niewiele z tego pokazując, a następnie zdobył rzut karny. Hryhorij Sudakow wykorzystał rzut karny.

Po straconym golu francuska drużyna zaczęła szturmować bramkę Trubina z jeszcze większą agresją. W 38. minucie tylko szczęście uchroniło Ukrainę przed golem. Strzał Barkola trafił w słupek.

To właśnie Francuz był głównym zagrożeniem w tym meczu. Jego wybuchowa szybkość i szybkie nogi sprawiały ogromne problemy ukraińskiej drużynie. To właśnie Barcola był głównym autorem "pożarów" w naszym polu karnym.

Pod koniec pierwszej połowy Ukraina zdobyła całkowicie nielogiczną bramkę, mając jedyną szansę w ciągu pół godziny. Mudrik wykonał genialne podanie z własnego pola karnego, aby umieścić Sudakowa przed bramkarzem i wyrównać na 2-1.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku Francji. "Koguty galijskie" kontrolowały sytuację, a gra przez większość czasu toczyła się blisko naszej bramki. "Żółto-niebiescy" byli całkowicie skoncentrowani na obronie.

Ukraina coraz bardziej skupiała się na niszczeniu ataków innych, niż na organizowaniu własnych. Statystyki drugiej połowy do 75. minuty wyglądały następująco:

W 81. minucie Francuzi zdobyli bramkę, ale została ona anulowana z powodu spalonego.

Dając się ponieść atakom, Francja dopuściła do kontrataku, który zaowocował golem strzelonym przez Artema Bondarenko w 86. minucie.

Ukraina zagra w półfinale z Hiszpanią. Mecz odbędzie się w środę, 5 lipca. Początek spotkania o godzinie 22:00.

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!