Najlepszy strzelec - gol samobójczy: wyjątkowa sytuacja na Euro 2024

Oleksandr CzekanowSport
Pierwsza runda Euro 2024 zakończyła się sukcesem

Na odbywających się właśnie w Niemczech Mistrzostwach Europy w piłce nożnej dzień wcześniej zakończyła się 1. kolejka fazy grupowej. Zaowocowało to niesamowitą sytuacją na mistrzostwach - żaden z zawodników nie strzelił więcej niż raz, a drużyny trzykrotnie trafiały do własnej bramki.

Łącznie w pierwszym dniu mistrzostw padły 34 bramki, czyli 2,84 gola na mecz. Trzydziestu jeden różnych graczy zdobyło bramkę, a najlepsi strzelcy otrzymali gola autowego. Najbardziej produktywną drużyną były Niemcy, które zniszczyły Szkocję 5-1 w meczu otwarcia. Ten mecz był również najbogatszy pod względem strzelonych bramek.

Turcy, Rumuni, Szwajcarzy i Hiszpanie zdobyli po trzy gole. Austria, Ukraina, Chorwacja, Belgia i Serbia nie zdobyły żadnej bramki.

Większość bramek padła między 15. a 30. minutą pierwszej połowy. W tym okresie drużyny trafiały do bramki osiem razy. Tylko dwa razy widzowie zobaczyli gole w doliczonym czasie gry przed pierwszą połową, a także w pierwszych 15 minutach drugiej połowy.

Jedna bramka padła z rzutu karnego (Niemcy vs. Szkocja), a kolejny rzut karny został spudłowany przez Chorwację.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, mecz pomiędzy Niemcami i Szkocją na starcie Euro 2024 zakończył się historycznym dla mistrzostw wynikiem.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Jak szybko i smacznie ugotować ryż na obiad: przepis