Messi rewelacyjnie zadebiutował w nowym klubie i przeszedł do historii. Wideo

Maksym InshakovSport
Argentyńczyk strzelił zwycięskiego gola w ostatniej sekundzie meczu

Lionel Messi przyniósł zwycięstwo Miami Inter w swoim pierwszym meczu dla nowego klubu. 36-letni argentyński napastnik strzelił decydującego gola przeciwko Cruz Azul (2-1) w 1. rundzie fazy grupowej Pucharu Ligi.

Messi wszedł na boisko jako zmiennik w 54. minucie, a w 94. minucie perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Messi po mistrzowsku pokonał mur, posyłając piłkę prosto do bramki.

Był to 700. gol w karierze argentyńskiego piłkarza, nie licząc rzutu karnego. Leo stał się pierwszym zawodnikiem w historii, który dokonał tego wyczynu.

W swoich profesjonalnych występach Messi strzelił 63 gole z rzutów karnych: 50 dla Barcelony, 10 dla reprezentacji Argentyny, 2 dla PSG.

Należy zauważyć, że razem z Messim występuje weteran reprezentacji Ukrainy Serhij Kriwcow. Moment wspólnego świętowania Leo i Serhija został uchwycony w kadrze transmisji.

Reżyser uchwycił również zszokowaną Serenę Williams na trybunach oraz szczęśliwą parę Beckhamów, którzy są właścicielami klubu.

Messi przed walką został ciepło przywitany przez gwiazdę NBA LeBrona Jamesa.

W drugiej rundzie Pucharu Ligi w środę 26 lipca Inter Miami zagra z Atlantą United. Początek o 02:30 w nocy czasu kijowskiego.

Jak poinformował OBOZREVATEL, Messi podpisał dwuletni kontrakt z Interem Miami 16 lipca.

Tylko zweryfikowane informacje od nas w kanale Telegram Obozrevatel, Threads i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!