Mahuczich zdobywa złoto Diamentowej Ligi. Wideo

Maksym InshakovSport
Nasza rodaczka wygrał etap w Brukseli

Ukraińska skoczkini wzwyż Jarosława Mahuczich zdobyła złoty medal podczas zawodów Diamentowej Ligi w Brukseli. Na stadionie King Baudouin 21-latka z Dniepru została jedyną lekkoatletką, która osiągnęła wysokość 2,00 metra.

Ukrainka rozpoczęła swój występ od poprzeczki na poziomie 191 cm, zaliczając ją już w drugiej próbie. Yaroslava pokonała również barierę 194 cm w drugiej próbie.

Wysokości 197cm i 200cm zostały osiągnięte w pierwszej próbie. Mahuczich też szturmowała 204cm, ale jej się nie udało.

Kolejna reprezentantka naszego kraju Iryna Heraszczenko zajęła 4. miejsce (191 cm).

Po etapie w Belgii Mahuczich przesunęła się na dziewiąte miejsce w historii pod względem największej liczby skoków powyżej 2 metrów, donosi Suspilne. Łącznie Jarosława ma na swoim koncie 41 udanych prób na odległość co najmniej 2 metrów.

Mahuczich pozostaje jedyną zawodniczką w pierwszej dziesiątce, która może kontynuować karierę zawodową. Marija Łasickiene z Rosji nie może brać udziału w międzynarodowych turniejach. Inna Ukrainka Inha Babakowa również znajduje się na liście. Liderką jest Bułgarka Stefka Kostadinowa.

10. Ariane Friedrich (Niemcy) - 40

Kolejny etap Diamentowej Ligi odbędzie się w dniach 16-17 września w Eugene w USA.

Jak donosi OBOZREVATEL, 27 sierpnia Mahuczich zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w stolicy Węgier. Na stadionie w Budapeszcie Jarosława pokonała wysokość 201 cm. Zwycięstwo to było pierwszą wygraną Ukrainy na Mistrzostwach Świata w ciągu ostatnich 10 lat.