Currency

Ukraina rozpoczęła Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej od niesamowitego zwycięstwa 9:1. Wideo

Nasi rodacy zagrali świetny mecz

Reprezentacja Ukrainy w minipiłce nożnej pokonała Algierię 9:1 w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata, które odbywają się w Ras Al-Chajma (ZEA) od 26 października do 4 listopada. Turniej rozgrywany jest w kategorii 6 na 6 co dwa lata. Algieria w ostatniej chwili zastąpiła Izrael, który odmówił udziału z powodu wojny z Hamasem.

Mecz rozpoczął się słabo dla obu drużyn. Algieria otworzyła wynik w 8. minucie. Minutę później reprezentacja Ukrainy zdobyła bramkę w odpowiedzi dzięki staraniom Dmytro Brovko. Przed przerwą widzowie nie zobaczyli już więcej bramek.

W drugiej połowie nasi rodacy dominowali na boisku. W 29. minucie Ukraina objęła prowadzenie, a następnie Algierczycy zdobyli dwie bramki. W 39. minucie Igor Kostroma podwyższył wynik na 5:1.

Ukraińscy zawodnicy nie poprzestali na tym i przed końcem regulaminowego czasu gry zdołali trafić do bramki Algierczyków jeszcze cztery razy: Dokonali tego Mykyta Wowczenko i Andrij Slinkin, który zaliczył hat-tricka.

Oprócz Ukrainy i Algierii, Czechy i Tajlandia grają w grupie C. Swój mecz rozegrają w piątek, 27 października. Zgodnie z zasadami rozgrywek, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do playoffów.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym Telegramie OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Burza pyłowa obejmuje Ukrainę, smog utworzył się w wielu miastach: co się dzieje i skąd pochodzą strumienie pyłu. Zdjęcia i wideo

Jakość powietrza uległa znacznemu pogorszeniu w południowo-wschodniej części kraju

Ferrari wypuści pierwszy samochód elektryczny: kiedy spodziewać się nowości?

Nawet stajnia z Maranello postanowiła nadążyć za trendem elektryfikacji samochodów