Українська

Currency

Trwał 45 minut: rozegrano najdłuższy rzut karny w historii piłki nożnej. Wideo

"Szimszon" i "Dimona" wystawiły dramaturgię

Mecz trzeciej ligi mistrzostw Izraela pomiędzy Dimoną a Shimshon przeszedł do historii światowego futbolu, gdyż drużyny rozegrały najdłuższe rzuty karne. W meczu play-off o prawo awansu do kolejnej dywizji piłkarze musieli oddać 56 strzałów z miejsca, by wyłonić zwycięzcę.

Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2-2, donosi agencja prasowa Xinhua. Rzuty karne trwały 45 minut. Decydujące trafienie przy wyniku 22:22 zaliczył bramkarz Dimony Avihai Dahan, który nie zdołał pokonać swojego kolegi i Shimshony Gala Navona.

Tym samym rzuty karne w Izraelu przekroczyły poprzedni rekord o dwie bramki, ustanowiony w 2022 roku przez angielskie "Washington" i "Bedlington", które wyłoniły zwycięzcę w 54 próbach.

Wcześniej bramkarz Mynai Oleksandr Kemkin obronił dwa rzuty karne w 95. minucie meczu Premier League i uratował zwycięstwo swojej drużyny.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, nowe zasady gry w piłkę nożną będą obowiązywać podczas Mistrzostw Europy w 2024 roku, które odbędą się tego lata na niemieckich stadionach.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale OB OZ. UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

Inne wiadomości

"Liczę na przełom, a nie na szantaż": Duda mówi o rozwiązaniu kwestii historycznych z Ukrainą

Ci, którzy grożą zablokowaniem przystąpienia Ukrainy do UE z powodu czarnych kart historii "w pewnym sensie podążają drogą Putina"