Currency

Ukraina straciła szansę na zwycięstwo nad Hiszpanią, tracąc bramkę w ostatnich sekundach Mistrzostw Europy U-21 w piłce nożnej.

Maksym InshakovSport
Ukraina ograła Hiszpanię

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy zremisowała z Hiszpanią na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej UEFA 2023, odbywających się w Rumunii i Gruzji od 21 czerwca do 8 lipca. Ostatni mecz 3. kolejki fazy grupowej w Bukareszcie zakończył się remisem 2:2.

Warto zaznaczyć, że podopieczni Rusłana Rotana zapewnili sobie miejsce w play-offach już w ostatniej kolejce. Remis z Hiszpanią pozbawił Ukrainę miejsca w czołówce. W ćwierćfinale Ukraina zagra z Włochami, Francją lub Szwajcarią. Przeciwnik zostanie wyłoniony 28 czerwca.

Mecz z Hiszpanami rozpoczął się w niskim tempie. W 5. minucie Ocheretko podał prostopadle pod nogi Hiszpana, ale ten w jakiś niewyobrażalny sposób nie trafił w bramkę.

W 13 minucie Nazarenko przejął inicjatywę, minął przeciwnika i dobrze podał między dwóch obrońców, ale piłka poszła na rzut rożny i ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Ukraina cały czas utrzymywała się przy piłce na swojej połowie, zwabiając przeciwników, a następnie przeprowadzając groźne ataki. Nasza drużyna, pomimo gry w drugiej połowie, wyglądała bardzo dobrze.

Hiszpanie próbowali wysoko naciskać, co im się nie udawało. Reprezentacja Ukrainy, wykorzystując otwarte przestrzenie, przeprowadziła świetny kontratak, ale ponownie nie udało jej się wykończyć podania.

W 20. minucie Nesheret nie zdołał wprowadzić piłki do gry, Hiszpan przechwycił piłkę i strzelił gola, ale sędzia go nie zaliczył, uznając to za atak na bramkarza.

Ukraina wyglądała o wiele bardziej dominująco, z równie potężną Hiszpanią, ale od czasu do czasu wykonywali dziwne ruchy w obronie.

W 26 minucie Jewhen Saliuk nie zdołał dośrodkować piłki do Camelho, a Nesheret ponownie uratował drużynę narodową.

Bliżej przerwy rywal coraz bardziej przejmował inicjatywę, raz po raz przeprowadzając ataki na ukraińską bramkę.

W końcowych minutach tempo gry spadło. Raz jedna, raz druga drużyna toczyła piłkę na własnej połowie, ale ten futbol okazał się fatalny dla Hiszpanii. Nazarenko przechwycił piłkę, pociągnął ją 40 metrów, dostarczył dokładne podanie do Bohdana Wiunnika, a napastnik Szachtara Donieck, wypożyczony z austriackiego GAK, otworzył wynik.

Druga połowa rozpoczęła się od porażki defensywy. Riquelme przedarł się flanką i oddał strzał do siatki, po którym Sirota, trącając piłkę nogą Zelizko, posłał piłkę lecącą do siatki.

Hiszpania przejęła kontrolę nad piłką, nie dając nam żadnej okazji do kontrataku. Widać było, że drużyna wyciągnęła wnioski po przerwie i przestała wychodzić wysoko w górę, próbując w jakiś sposób wywrzeć presję na ukraińskich zawodnikach. Ukrainie udało się przeprowadzić pierwszy atak pozycyjny dopiero w 70 minucie.

Rotan wystawił Brażko, Kaszczka, Sudakowa i Sikana, co odegrało pewną rolę. W 80. minucie Sikan został powalony we własnym polu karnym przez hiszpańskiego bramkarza, a Sudakow strzelił z rzutu karnego.

W ostatnich sekundach ukraińscy gracze stracili koncentrację i stracili bramkę ofensywną.

W meczu otwarcia Ukraina pokonała Chorwację 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Oleksij Kaszczuk, który wcześniej pokonał czterech obrońców.

W drugim meczu Ukraińcy strzelili gola samobójczego w ostatniej minucie, pokonując Rumunię 1-0.

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber. Nie daj się nabrać na fejki!