English
русский
Українська

Trending:

O krok bliżej do elity: Hokejowa reprezentacja Ukrainy wygrywa Mistrzostwa Świata 2024 i awansuje o klasę wyżej. Wideo

Ukraińcy grają na Litwie

Reprezentacja Ukrainy w hokeju na lodzie wygrała Mistrzostwa Świata Dywizji IB, które zakończyły się na Litwie. Drużyna Dmytro Khrystycha wygrała mecz z gospodarzami turnieju 4-1, zdobywając złoty medal i bilet do Dywizji IA, w której ostatni raz grała w 2017 roku. Teraz, w przyszłym roku, niebiesko-żółci powalczą o miejsce w elicie.

Ukraińscy hokeiści śpiewają hymn narodowy

Mecz rozpoczął się pod dyktando naszych hokeistów. W pierwszych 10 minutach Ukraińcy dwukrotnie uzyskali prawo do gry w przewadze. To właśnie druga taka okazja pozwoliła podopiecznym Khrystycha otworzyć wynik, gdy Danije Tracht, po podaniu od Igora Merezhko, oddał potężny strzał w bliższy róg bramki przeciwników.

Ukraińscy hokeiści wygrywają Mistrzostwa Świata 2024.
Ukraińcy pokonali Litwinów.

W drugiej tercji drużyny grały po przeciwnych kursach. Gospodarze często grali twardo. Ukraińcy ponownie podyktowali rzuty karne dla przeciwników, ale większości z nich nie zdołali zamienić na bramki. W 31. minucie nasz zespół niespodziewanie podwoił prowadzenie - po wywalczeniu wrzutki ten sam Trałka piętą wpakował kij pod strzał Ivana Sysaka.

Decydujący 20-minutowy okres gry zamienił się w próby powrotu gospodarzy i próby ucieczki Ukraińców na kontratak. Od połowy tego okresu Litwa przeprowadziła prawdziwy szturm na bramkę Bohdana Djaczenki, ale sześć minut przed końcową syreną ponownie ulegli mniejszości - Andrij Deniskin oddał świetny strzał z połowy boiska.

Trzy minuty przed końcem gospodarze grali w przewadze i zdjęli bramkarza. W grze sześciu na czterech Litwini szybko zdobyli jedną bramkę. Jednak 30 sekund później Ukraina przeprowadziła kontratak na pustą bramkę i Oleksandr Peresunko zdobył czwartego gola.

Ukraina świętuje zwycięstwo

Tym samym Niebiesko-żółci wygrali wszystkie pięć meczów mistrzostw z łącznym wynikiem 31:2. W przyszłym roku drużyna Hristica zagra w drugiej najsilniejszej dywizji w światowym hokeju.

Klasyfikacja Mistrzostw Świata FIFA 2024 w Dywizji IB.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, reprezentacja Słowacji nie będzie korzystać z zawodników z Kontinental Hockey League (KHL), której gospodarzem jest Rosja, na Mistrzostwach Świata 2024 w elitarnej lidze.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!